Форум Христиан

Форум Христиан (http://forum-hristian.ru/index.php)
-   Молитвы (http://forum-hristian.ru/forumdisplay.php?f=59)
-   -   не знаю молитву Верую. хочу выучить напишите пожалуйста. (http://forum-hristian.ru/showthread.php?t=8077)

Vladimir 09.03.2012 19:41

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Градислава 10.03.2012 10:03

Верую во единого Бога Отца, Вседержителя,Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.
И во единого Господа Иисуса Христа, Сына Божия,
Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век,
Света от Света, Бога истина от Бога истина,
Рожденна, несотворенна, единосущна Отцу,
Им же вся быша.
Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшего с небес
И воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате,
И страдавша, и погребенна.
И воскресшаго в третий день по Писанием.
И восшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца .
И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым,
Его же Царствию не будет конца.
И в духа святого, Господа, Животворящаго,
Иже от Отца исходящего, Иже с Отцом и Сыном
Споклоняема и славима, глаголившаго пророки.
Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.
Исповедую едино крещение во оставление грехов.
Чаю воскресения мертвых, и жизни будущего века

Vladimir 10.03.2012 11:26

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 12.03.2012 19:13

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 13.03.2012 10:54

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 14.03.2012 21:11

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 15.03.2012 18:59

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 16.03.2012 11:03

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 18.03.2012 18:49

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 19.03.2012 10:45

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.


Текущее время: 19:57. Часовой пояс GMT +4.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot