Форум Христиан

Форум Христиан (http://forum-hristian.ru/index.php)
-   Молитвы (http://forum-hristian.ru/forumdisplay.php?f=59)
-   -   не знаю молитву Верую. хочу выучить напишите пожалуйста. (http://forum-hristian.ru/showthread.php?t=8077)

Vladimir 01.03.2012 11:39

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 02.03.2012 21:58

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 03.03.2012 21:00

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Градислава 04.03.2012 02:22

Верую во единого Бога Отца, Вседержителя,Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.
И во единого Господа Иисуса Христа, Сына Божия,
Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век,
Света от Света, Бога истина от Бога истина,
Рожденна, несотворенна, единосущна Отцу,
Им же вся быша.
Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшего с небес
И воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате,
И страдавша, и погребенна.
И воскресшаго в третий день по Писанием.
И восшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца .
И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым,
Его же Царствию не будет конца.
И в духа святого, Господа, Животворящаго,
Иже от Отца исходящего, Иже с Отцом и Сыном
Споклоняема и славима, глаголившаго пророки.
Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.
Исповедую едино крещение во оставление грехов.
Чаю воскресения мертвых, и жизни будущего века

Vladimir 04.03.2012 11:38

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Градислава 05.03.2012 07:40

Верую во единого Бога Отца, Вседержителя,Творца небу и земли, видимым же всем и невидимым.
И во единого Господа Иисуса Христа, Сына Божия,
Единороднаго, Иже от Отца рожденнаго прежде всех век,
Света от Света, Бога истина от Бога истина,
Рожденна, несотворенна, единосущна Отцу,
Им же вся быша.
Нас ради человек и нашего ради спасения сшедшего с небес
И воплотившагося от Духа Свята и Марии Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны при Понтийстем Пилате,
И страдавша, и погребенна.
И воскресшаго в третий день по Писанием.
И восшедшаго на небеса, и седяща одесную Отца .
И паки грядущаго со славою судити живым и мертвым,
Его же Царствию не будет конца.
И в духа святого, Господа, Животворящаго,
Иже от Отца исходящего, Иже с Отцом и Сыном
Споклоняема и славима, глаголившаго пророки.
Во едину Святую, Соборную и Апостольскую Церковь.
Исповедую едино крещение во оставление грехов.
Чаю воскресения мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 06.03.2012 02:11

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 06.03.2012 19:23

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 07.03.2012 11:47

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.

Vladimir 09.03.2012 03:05

Верую во единого Бога
Отца,
Вседержителя,Творца
небу и земли,
видимым же всем и
невидимым. И во единого Господа
Иисуса Христа, Сына
Божия,
Единороднаго, Иже от
Отца рожденнаго
прежде всех век, Света от Света, Бога
истина от Бога истина,
Рожденна,
несотворенна,
единосущна Отцу,
Им же вся быша. Нас ради человек и
нашего ради спасения
сшедшего с небес
И воплотившагося от
Духа Свята и Марии
Девы и вочеловечшася.
Распятаго же за ны
при Понтийстем
Пилате,
И страдавша, и
погребенна. И воскресшаго в
третий день по
Писанием.
И восшедшаго на
небеса, и седяща
одесную Отца . И паки грядущаго со
славою судити живым
и мертвым,
Его же Царствию не
будет конца.
И в духа святого, Господа,
Животворящаго,
Иже от Отца
исходящего, Иже с
Отцом и Сыном
Споклоняема и славима,
глаголившаго
пророки.
Во едину Святую,
Соборную и
Апостольскую Церковь.
Исповедую едино
крещение во
оставление грехов.
Чаю воскресения
мертвых, и жизни будущего века.


Текущее время: 20:57. Часовой пояс GMT +4.

Powered by vBulletin® Version 3.8.6
Copyright ©2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd. Перевод: zCarot